Czy miasto to dobre miejsce dla pszczół? 

Miasta są przyjaznym środowiskiem dla pszczół, ponieważ zapewniają im urozmaicone pożytki dzięki bardziej różnorodnej roślinności niż na terenach uprawnych. A poza tym, w miastach jest cieplej w zimie niż na wsi i pszczołom łatwiej jest przezimować.


Czy miód z miejskiej pasieki jest zdrowy? 
Tak. Badania prowadzone w różnych ośrodkach
 pokazują, że miód „miejski” jest czystszy od 
„wiejskiego”, ponieważ w mieście nie są stosowane 
żadne środki ochrony roślin, które zanieczyszczają
 miód na terenach uprawnych.  

Gdzie będą umieszczone ule? 
Bardzo starannie sprawdzamy lokalizacje pod nowe ule, zarówno pod względem bezpieczeństwa pszczół, jak i wygodnego dostępu dla pszczelarza. Płaskie dachy są doskonałym miejscem do utrzymania produktywności pszczół i dostępu do nich.  


Ile miejsca potrzebują pszczoły? 

Pszczoły nie zajmują dużo miejsca i po opuszczeniu ula polecą w kierunku źródła pyłku i nektaru. Bez problemu można trzymać pszczoły na zatłoczonych obszarach miejskich i podmiejskich, na niewielkich działkach miejskich lub na dachach w dużych i małych miastach. Pszczoły można hodować prawie wszędzie, gdzie znajdują się rośliny kwitnące które produkują nektar i pyłki.
Czy te pszczoły będą żądlić? 
Raczej nie. Pszczoły miodne rzadko żądlą, chyba że przez przypadek lub w obronie ula, a my korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych pszczelich rodzin łagodnych linii hodowlanych. Pszczoły nie są agresywne i nie są zainteresowane nami. Ważne jest aby nie stawać bezpośrednio przed ulem. Możesz bezpiecznie pozostać po bokach ula i obserwować, jak pszczoły przylatują i odlatują. Podczas warsztatów zapewniamy odpowiedni strój.  

Czy mogę zaangażować się w opiekę nad pszczołami? 
To zależy od Ciebie. Możesz nic nie robić lub możesz uczestniczyć w pracach pszczelarskich, ucząc się od naszych pszczelarzy jak hodować pszczoły.
Ile to będzie kosztować? 
Zapraszamy do współudziału w kosztach utrzymania pasieki miejskiej. Dzięki naszej całorocznej umowie na obsługę pasieki zapewniamy wszystkie materiały, sprzęt i wiedzę, aby zachować zdrowe pszczoły. Skontaktuj się z nami, aby ustalić koszt, który zależy od Twojej lokalizacji i liczby uli, na które się zdecydujesz.
Copyright ©2022 Pasieka w Mieście, All Rights Reserved.
free website
built with
kopage