FAQ

Miasta są przyjaznym środowiskiem dla pszczół, ponieważ zapewniają im urozmaicone pożytki dzięki bardziej różnorodnej roślinności niż na terenach uprawnych. A poza tym, w miastach jest cieplej w zimie niż na wsi i pszczołom łatwiej jest przezimować.
Pszczoły nie zajmują dużo miejsca i po opuszczeniu ula polecą w kierunku źródła pyłku i nektaru. Bez problemu można trzymać pszczoły na zatłoczonych obszarach miejskich i podmiejskich, na niewielkich działkach miejskich lub na dachach w dużych i małych miastach. Pszczoły można hodować prawie wszędzie, gdzie znajdują się rośliny kwitnące które produkują nektar i pyłki.
Tak. Badania prowadzone w różnych ośrodkach pokazują, że miód „miejski” jest czystszy od „wiejskiego”, ponieważ w mieście nie są stosowane żadne środki ochrony roślin, które zanieczyszczają miód na terenach uprawnych.
Raczej nie. Pszczoły miodne rzadko żądlą, chyba że przez przypadek lub w obronie ula, a my korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych pszczelich rodzin łagodnych linii hodowlanych. Pszczoły nie są agresywne i nie są zainteresowane nami. Ważne jest aby nie stawiać bezpośrednio przed ulem. Możesz bezpiecznie pozostać po bokach ula i obserwować, jak pszczoły przylatują i odlatują. Podczas warsztatów zapewniamy odpowiedni strój.
Bardzo starannie sprawdzamy lokalizacje pod nowe ule, zarówno pod względem bezpieczeństwa pszczół, jak i wygodnego dostępu dla pszczelarza. Płaskie dachy są doskonałym miejscem do utrzymania produktywności pszczół i dostępu do nich.
To zależy od Ciebie. Możesz nic nie robić lub możesz uczestniczyć w pracach pszczelarskich, ucząc się od naszych pszczelarzy jak hodować pszczoły.
Zapraszamy do współudziału w kosztach utrzymania pasieki miejskiej. Dzięki naszej całorocznej umowie na obsługę pasieki zapewniamy wszystkie materiały, sprzęt i wiedzę, aby zachować zdrowe pszczoły. Skontaktuj się z nami, aby ustalić koszt, który zależy od Twojej lokalizacji i liczby uli, na które się zdecydujesz.